Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı
Duyuru:
SAYDES EMEKLİ VE İSTİFA ÖDEMELERİ YAPILMAYA BAŞLANMIŞTIR. DUYURU İÇERİĞİ HABERLERDE.. ​SAYDES (SAĞLIK YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE BİRİKTİRME SANDIĞI) Genel Merkezi ile MEKTEBİM EĞİTİM KURUMLARI TİC. A.Ş yönetimi tarafından yapılan anlaşma gereği Eğitim Ücretlerinde % 10 indirim sağlanmıştır. Değerli üyelerimiz ve sağlık çalışanları; 2 Haziran 2016 tarihinde yapılan 3. Olağan Genel Kurul neticesinde Genel Başkanlık görevi düşen Kürşad Emre Öğretmek' in kurumumuz hakkındaki asılsız söylemleri, kurum faaliyetlerini ve saha çalışmalarını zedeleyen, kurum vakarına yakışmayan hal ve tavırları tespit edildiğinden dernek tüzüğümüzün 5. Maddesinin ilgili bendleri gereğince üyeliği düşmüştür. Ayrıca 10 Haziran 2017 tarihinden itibaren de halen bir siyasi partinin genel başkanlığını yürütmesi hasebiyle kurumumuz prensip ve hedefleriyle uyuşmadığından Onursal Başkanlık ünvanı geri alınmıştır. Bu tarihten itibaren SAYDES ile hiçbir bağı ve ilişiği kalmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. SAYDES Yönetim Kurulu Değerli üyemiz; Eksik Aidatlarınızı tamamlamak için Peşin ödeme gücünüz yok ise; * 1. Seçenek - Kredi Kartınız ile taksitle ödeme yapabilirsiniz. * Kredi Kartınız yok ise; 2. Seçenek - Banka Hesap Kartınıza Mail Order talimatı verip taksitle ödeme yapabilirsiniz. Bilgi almak ve işlem yaptırmak için lütfen 0 850 441 5 951 numaralı kurumsal hattımızı hemen arayınız. Siz değerli üyelerimize kişiye özel olarak gönderdiğimizde bireysel kargolarda sizlere teşekkürlerimizi dile getirmek istedik. Aktif üyelerimiz, istifa eden üyelerimiz, emekli olmuş ve kesinti yapılmamış üyelerimiz dahil tüm üyelerimize "Kişiye Özel" kaşeli ilettik. Güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle.. Nice 7. yıllara..

Dava Destek Sigortası

Kimsenin başına gelsin istemeyiz. Fakat her hangi bir sebeple yolunuz mahkemeye düştüğünde Dava Destek Sigortası yanınızda.


Dava Destek Sigorta Özellikleri ve Faydalanma Şartları

Miktar; Sigorta kapsamında olan üyelere mesleklerinden dolayı açılabilecek hukuki davalarda 3.000,00 TL’ye kadar olan dava masrafları SAYDES tarafından karşılanacaktır.

Dava Destek Sigortası, sadece hasta veya yakınları tarafından açılan davalarda değil, çalışanın üst ve astı tarafından veya kurumu tarafından kendisine açılan davalarda da geçerlidir.

Sigortadan yılda sadece bir (1) dava için faydalanılır. Birden fazla dava sigorta kapsamına alınmaz.

Sigortalı üyenin açtığı davalarda dava destek ücretinden faydalandırılmaz. Sigortadan faydalanmak için sigortalı üyeye dava açılması şarttır.

Kötüye Kullanımın Engellenmesi; Sigortalı üyeye açılan davanın sigorta kapsamına alınması için davalara SAYDES Hukuk Departmanı avukatlarının girmesi, mümkün olmayan hallerde hukuk departmanı avukatları tarafından onaylanması şarttır.

Süre; Sigortadan faydalanabilmek için, sigorta başvurusunun ve onayının dava süreci başlamadan önce tamamlanması gerekir. Sigorta hizmeti her yıl bir defaya mahsus olarak satın alınır ve yıl içinde iptal ettirilemez.

Sigorta Bedeli; Sayın üyelerimiz, yıllık sadece 30.00 TL karşılığında kendinizi DAVA DESTEK SİGORTASI güvencesi altına aldırabilirsiniz. Sigortadan faydalanmak isteyen üyelerimizin başvuru işlemlerini ve ücret ödemelerini kolaylaştırmak için üst taraftaki başvuru formu hazırlanmış olup, başvuru formunu doldurup İl Başkanlarımıza veya Genel Merkezimize ulaştırdığınız takdirde, 30 TL’lik ücret aidatınızdan otomatik olarak düşülecek ve sigorta kapsamına alınmış olunacaksınız. Poliçeniz size İl Başkanlığı aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Sigortanızın her yıl otomatik olarak devam etmesini istiyorsanız, başvuru formundaki ilgili kutucuğu işaretlemeyi unutmayınız.