Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı

YURT DIŞINDAN ULUSLARARSI DİPLOMA ALMAK SAYDES İLE ARTIK ÇOK KOLAY

Tarih : 2021-09-14 16:49:15


Üniversitenin insan hayatındaki önemi büyüktür. Gerek eğitim gerekse yetişkin hayata hazırlık alanında büyük adımlar atılıp kişinin kendini geliştirdiği bir mekan olarak üniversiteler, kaliteleri ve sundukları imkanlar ile de birbirlerinden ayrılmaktadır. Türkiye’de üniversite sınavında istenilen sonuç elde edilemediğinde öğrenci maalesef ya bir senesini tekrar sınava hazırlanarak kaybetmekte ya da vakit kaybetmemek için hayatı boyunca hayalini kurduğu iş kolu yerine başka bir işte uzmanlaşacağı bir okula yönlenmektedir. Bu olumsuzlukları önlemek adına aileler öğrencilerini yurtdışı üniversitelerine gönderme yoluna başvurmaya başlamışlardır. Bu istek kolaylıkla gerçekleştirilebilse bile, sürece ülkeler arası diplomasiden ve yabancı ülkedeki işleyiş tecrübesinden yoksun olarak başlandığında çoğu zaman olumsuz sonuçlar alınmakta veya çok uzun haberleşme ve teyitleşmeler gerekmektedir.

SAYDES Yurtdışı Eğitim Danışmalığı, 2020 yılından günümüze kadar geliştirdiği yöntemler ve edindiği tecrübe ile öğrencilerini yurtdışında istedikleri üniversiteye yerleştirme bazında büyük başarılar edinmiş köklü bir şirkettir.

Dünyanın onlarca ülkesindeki birçok üniversiteye kolay yoldan kayıt imkanı sağlayan şirket, süreçte aile ve öğrencilere her adımda yardımcı olup yol göstermektedir. Alanında uzman yurtdışı rehberlik personelleri ile yurtdışı üniversite kararının alındığı andan okula birebir kayıt ve sonrasına kadar öğrencinin yanında olup herhangi zorluk yaşanmaması için elinden geleni yapmaktadır. SAYDES Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Türkiye’deki birçok benzer şirketin aksine öğrenci üniversite başlayana kadar değil, asıl başladıktan sonraki zorlu öğrenim ve başka bir ülkede yaşamak anlamında karşısına çıkan zorlukları çözmekte yardımcı olmaktadır.

Derneğimiz Yurtdışı eğitim sektöründe, çağımızın gerektirdiği kalite standartlarını oluşturmaktadır.

Kaliteli, güvenilir ve yüksek standartta hizmet anlayışını kendine prensip edinmiştir.


SAYDES EĞİTİM DANIŞMANLIĞI İLKELERİMİZ

– Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sektöründe verdiğimiz hizmetlerle, öğrencilerimizin gelecekle ilgili endişelerini en aza indirgemek ve ideallerini gerçekleştirmelerinde ilk basamak olmak.
– Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler ile yurtdışındaki eğitim kurumları arasında köprü görevini üstlenerek gitmek isteyen kişinin ihtiyaçlarına uygun olan programı belirlemek.
– Yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda belirli bir standart oluşturmak ve son gelişmelere adapte olmalarına yardım ederek, öğrencilerin yaşayabilecekleri mağduriyetleri engellemek.

– Okullara direkt başvuru yapmayı düşünen öğrencileri güvenilir yönlendirerek tecrübe ve bilgi eksikliğinden dolayı yaşayabilecekleri zorlukları minimuma indirmek.


Ücretsiz Danışmanlık Al

Sevgili Öğrenci; Herhangi Bir Sorunuz Varsa Bize Sormaya Çekinmeyin,
Tüm Sorularınızı Cevaplamak İçin Burdayız.

0 542 722 85 54

HİZMETLER

1-Davet Mektubu

Ukrayna Üniversite Davetiye Hizmeti alımı işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle SAYDES Yurtdışı Eğitim danışmanınız ile kayıt evrak hazırlıkları girişiminde bulunmaya bakmalısınız. Kayıt için girişimlerinizde üniversite size kabul çağrısında bulunacaktır. Kayıt edilen öğrenci için okuldan alınan belge olarak kabul edilen Ukrayna Üniversite Davetiye Hizmeti yararlanımında belge alımı SAYDES işbirliği ile pratikleşebilecektir. Davetiye girişiminizde nasıl ilerleme kaydedeceğiniz konusunda tam bilginiz yoksa mutlaka SAYDES Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofis ziyaretlerinde bulunmalısınız. Ukrayna Üniversite Davetiye Hizmetinden faydalanabilmek için danışmanınız ile hareket etmeniz sizlerin bu belgeyi alabilme sürecinizi hızlandıracaktır.

2- Üniversite ve Eğitim Bakanlığı Kaydı
SAYDES Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrenci istemiş olduğu bölümü danışman arkadaşlarımıza belirtir. Danışmanlarımız o bölümlere uygun üniversiteler sunar. Öğrenci hangi üniversiteye kaydını istiyorsa öğrencinin o üniversiteye kaydı yapılır. Öğrenci hazırlaması gereken belgeleri hazırladıktan sonra SAYDES Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına teslim eder. Derneğimiz üniversiteyle iletişime geçer. Üniversiteden öğrenci kabul belgesi gelir. Öğrencinin ön kayıt işlemi olmuş olur. Öğrenci ülkeye gittiğinde ise kendisi imza attıktan sonra resmi üniversite kaydı olur. İsterse birkaç gün içerisinde öğrenci belgesi de alabilir. Bu aşamadan sonra üniversite kendi eğitim bakanlığına bu öğrenci bizde okumaktadır diye bildirim yapar, o ülkede öğrenci olduğu onaylanır. Nostrifikasyon işlemi Bakanlık tarafından tamamlanmış olur. Hangi ülkede okursanız okuyun üniversite eğitim bakanlığına başvuru yapmak zorundadır. Eğer bu işlem yapılmazsa öğrenci sayılmazsınız.

3-Havalimanı Karşılama
SAYDES Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencinin Türkiye’de kayıt işlemleri bittikten sonra yurtta mı kalmak istiyor evde mi kalmak istiyor bunun öğrendikten sonra organizasyona başlıyoruz. Öğrenci ülkeye gitmeden önce oda arkadaşı veya ev arkadaşıyla öğrenciyi tanıştırırız. Daha sonra ülkeye gideceği tarihi öğrenciye belirtip öğrenci uçak biletini alır. Ekipten danışman arkadaşımızla birlikte uçağa biner ve ülkeye gider. Gittiği ülkede havaalanında kendisi bekleyen üniversitelerden görevli personeller beklemektedir. İndiği anda öğrenciye telefon hattı aldırılır. Havaalanında bulunan döviz bürolarından parasını bozdurmaya yardımcı olunulur. Daha sonrasında daha önceden belirlenen ev ya da yurtda öğrencinin yerleşimi yapılır. Eğer öğrenci bulunan ev veya yurdu beğenmez ise birkaç hafta içerisinde kendisine başka ev veya yurtlar gösterilir.

4-Vize Başvuru ve Ücreti
Üniversite eğitimlerini Ukrayna üniversitelerinde almak isteyen öğrencilerin hazırlaması gereken belgeler vardır. Öncelikle vize işlemlerine başlamak için öncelikle kayıt olunacak okuldan bir davetiye almak gerekmektedir. Davetiye hizmeti genellikle hızlı ilerleyen ve öğrencilere zaman kaybettirmeyen işlemdir. Öğrenci eğitimini almak istediği üniversiteyi seçer ve SAYDES Eğitim Danışmanlığı Personelleri,öğrenci adına üniversite ile iletişime geçer ve Öğrenciye davetiye getirttirir. Öğrencilerin vize işlemlerini başlatabilmesi için bu işlemler tamamlanmış olmalıdır. Çünkü isim bilgileri konsolosluğa bildirilmemiş olan kişiler için vize işlemleri başlatılmamaktadır. Daha sonra ise vize işlemlerini tamamlayan tüm öğrenciler en kısa zaman içinde Ukrayna’ya gidip kayıt işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Bu ülkenin öğrencilere sunduğu birçok farklı avantaj bulunmaktadır ve bu sebeple her sene büyük bir ilgi görür. Ülkemizde bu konuda öğrencileri doğru bir şeklide bilgilendirmek için hizmet veren SAYDES Eğitim Danışmanlığı gibi kurumlar özellikle Ukrayna üniversiteleri hakkında birçok soru almaktadır. Öğrenci vizesi alabilmek öncelikle bu davetiyenin gelmesi gerekmektedir. Öğrenci, D Tipi özel vizeye başvuru yapılması zorunludur, aksi taktirde Ukrayna’da Üniversite kayıt işlemi yaptıramaz. Vize işlemlerinde SAYDES Eğitim Danışmanlığı olarak öğrenci adına Konsolosluktan randevu alıp vize işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz. VİZE İÇİN GEREKLİ BELGELERİ ÖĞRENMEK İÇİN SAYDES EĞİTİM DANIŞMANLIĞINI ARAYABİLİRSİNİZ.

5- Hazırlık Eğitimi Kaydı ve HazırlıkSertifikasının Alınması

6- Oturum İzni Başvurusu

7- Devlet Sağlık Sigortası Başvurusu

8- Evrakların Ukraynaca Tercümesi ve Noter Onay İşlemleri

9- Davetiye Başvurusu ve Harç Ücreti

10- Telefon Hattının Alınması

11- Döviz Yardımı

12- Kalacak Ev veya Yurda Yerleştirme

13- Şehir Oryantasyonu


ÜNİVERSİTELER                                     

     Mühendislik Akademesi           Sumy Tarım Üniversitesi        Sumy Devlet Üniversitesi