Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı

TIP BAYRAMIMIZ Kutlu Olsun.

Tarih : 2019-03-13 00:00:00

14 MART TIP BAYRAMI VE HAFTASINDA SAYDES’ TEN AÇIKLAMA..


“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMESİNİ İSTİYORUZ”

Sağlığımızı kazanmamızda başrolü oynayan Sağlık Sektörü çalışanları birçok sorunla karşı karşıya.
Çalışma koşullarından, özlük haklarına; Sosyal tesis eksikliğinden; aile yaşantısından uzaklığına; mobing, tehdit ve şiddete maruz kalma riskiyle karşı karşıya olan Sağlık Çalışanları, yasal düzenlemelerle hak ettiği değeri görmeyi beklemektedir.

Sağlık sektörünün yasal tek sandığı olan Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı Genel Başkanı Turgay Alan, “Kendi hayatlarından fedakârlık yaparak, büyük bir özveriyle çalışan, gece - gündüz demeden her türlü zorluğa rağmen fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi olmamız için emek harcayan sağlık çalışanlarımızın değerinin bilinmesi, toplumda hak ettikleri saygı ve sevgiyi görmeleri hepimizin ortak duygusudur” dedi.

Ekonomik şartlar ve fitnecilere rağmen, sandık olarak, sektör içinde birlikteliği sağlamaya çalıştıklarını dile getiren Genel Başkan Alan, “İçimizdeki birliği sağlayarak, haklarımızı daha güçlü platformlarda aramak amacındayız. Biz işin sosyal ve ekonomik yönüne katkı sağlarken diğer paydaşlarımız özlük haklarını iyileştirmek üzerine yoğunlaşmalı, bir diğeri Hasta - Hekim iletişimi, Hasta - Sağlık Çalışanı İletişiminin kalitesini arttırmak gibi çalışmalara yoğunlaşmalıdır. Bu mücadele verilirken her sağlık personelinin aynı gemide olduğunu unutmamalıyız” dedi.

Genel Başkan Turgay Alan, "SAYDES olarak başta üyelerimiz, doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız ve tüm sağlık ekibinin Tıp Bayramını kutlarız" diyerek sözlerini tamamladı.

SAYDES Basın Yayın Ekibi