Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı

SAYDES VEFAT VE ÖDEMELERİ - 6. DUYURU

Duyuru:
SAYDES EMEKLİ VE İSTİFA ÖDEMELERİ YAPILMAYA BAŞLANMIŞTIR. DUYURU İÇERİĞİ HABERLERDE.. ​SAYDES (SAĞLIK YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE BİRİKTİRME SANDIĞI) Genel Merkezi ile MEKTEBİM EĞİTİM KURUMLARI TİC. A.Ş yönetimi tarafından yapılan anlaşma gereği Eğitim Ücretlerinde % 10 indirim sağlanmıştır. Değerli üyelerimiz ve sağlık çalışanları; 2 Haziran 2016 tarihinde yapılan 3. Olağan Genel Kurul neticesinde Genel Başkanlık görevi düşen Kürşad Emre Öğretmek' in kurumumuz hakkındaki asılsız söylemleri, kurum faaliyetlerini ve saha çalışmalarını zedeleyen, kurum vakarına yakışmayan hal ve tavırları tespit edildiğinden dernek tüzüğümüzün 5. Maddesinin ilgili bendleri gereğince üyeliği düşmüştür. Ayrıca 10 Haziran 2017 tarihinden itibaren de halen bir siyasi partinin genel başkanlığını yürütmesi hasebiyle kurumumuz prensip ve hedefleriyle uyuşmadığından Onursal Başkanlık ünvanı geri alınmıştır. Bu tarihten itibaren SAYDES ile hiçbir bağı ve ilişiği kalmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. SAYDES Yönetim Kurulu Değerli üyemiz; Eksik Aidatlarınızı tamamlamak için Peşin ödeme gücünüz yok ise; * 1. Seçenek - Kredi Kartınız ile taksitle ödeme yapabilirsiniz. * Kredi Kartınız yok ise; 2. Seçenek - Banka Hesap Kartınıza Mail Order talimatı verip taksitle ödeme yapabilirsiniz. Bilgi almak ve işlem yaptırmak için lütfen 0 850 441 5 951 numaralı kurumsal hattımızı hemen arayınız. Siz değerli üyelerimize kişiye özel olarak gönderdiğimizde bireysel kargolarda sizlere teşekkürlerimizi dile getirmek istedik. Aktif üyelerimiz, istifa eden üyelerimiz, emekli olmuş ve kesinti yapılmamış üyelerimiz dahil tüm üyelerimize "Kişiye Özel" kaşeli ilettik. Güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle.. Nice 7. yıllara..

SAYDES VEFAT VE ÖDEMELERİ - 6. DUYURU


Değerli Üyelerimiz;

Saydes Aidat ve Emeklilik Fonu Yönergesi (Madde 14), (www.saydes.net) üye aidatlarının geri ödemeleri devam etmektedir.

SAYDES ve bağlı alt yapıları üyelerimiz yararına girişimleri devam etmektedir. Ekonomik güçlükler ve bütçe olanakları dahilinde emekli ve istifa ödemeleri için daha fazla üyemize geri ödeme yapılması hedeflenmektedir. İlave bütçe oluşması halinde miktarlar ve geri ödenen üye sayısı arttırılacaktır.

Kamuoyunda çıkan "hiç ödenmiyor" söylemleri iftira ve asılsızdır.

Kurumumuz bugüne kadar Toplam 5.787 üyemize 3 Milyon 715 bin TL ödeme yapmış olup,

15 Temmuz 2016 sonrası panik halinde ve aslı olmayan dedikodulara itibar edip istifa eden üyelerimiz sonrasında bozulan bütçe dengesi nedeniyle fon miktarı düştüğünden ödemeler taksitli ve kademeli olarak ödenmeye devam edilmektedir.

                            31 Aralık 2019 Tarihli Ödeme ListesiLütfen Unutmayınız.. SAYDES üyeliğinden her bir istifa size geri ödeme yapılan fonu olumsuz etkilemekte ve geri ödeme süreçlerini uzatmaktadır.

Tüm üyelerimizin kesintileri bankalarca teyid edilmiş ve resmidir. SAYDES için bankalardan aktardığınız aidatlarınızdan mevzuat uygulamaları yönünden hesaplanan net istifa ve emekli geri ödemesi miktarları üyelerimizin resmi alacaklarıdır. Kurumsal bütünlük ve sürdürülebilirlik politikaları gereği ve ticari girişimlerimizin devamlılığı yönünde alınan iktisadi ve kurumsal tedbirlerle yolumuza emin adımlarla devam etmekteyiz.

Fon miktarımızın artışı halinde bu listelere üye sayısı veya bütçe ilaveleri yapılacak olup, listeler her ay en eski tarihli alacak miktarları baz alınarak ödenecek ve internet sitemizden duyurulacaktır.

Her ay yapılan bütçe toplantısında ödeme yapmaya imkan olan FON MİKTARLARI boyutunda VEFAT EDEN ÜYELERİMİZ, EN ESKİ TARİHLER BAZ ALINARAK BAŞTA EMEKLİLER VE EN ESKİ TARİHLER BAZ ALINARAK İSTİFA ÖDEMELERİ devam edecek olup önceden hiç bir üyemize geri ödeme tarihi verilemeyecektir.

*** GERİ ÖDEMELER İÇİN YÜRÜRLÜKTE HASTALIK, YANGIN, SEL GİBİ VESAİRE DİĞER MÜŞKÜLİYET VE İHTİYAÇ DURUMLARI İÇİN ÖNCELİK DEĞERLENDİRMESİ YAPILAMAMAKTADIR.

Sabır ve metanetle bu süreci birlikte aşacağımıza inanıyor, resmi internet sitemiz www.saydes.netve 0 850 441 5 951 numaralı kurumsal hattımızın dışında yapılan başkaca açıklama, karalama ve dedikodulara itibar etmemenizi kamuoyuna ve üyelerimize saygıyla duyururuz.

Bizi bugünlere ulaştıran sabır ve güveniniz için minnettarız..


Yeni yıl 2020' nin ülkemize ve milletimize, size ve sevdiklerinize sağlık, huzur, başarı ve esenlikler getirmesini dileriz..

SAYDES Yönetim Kurulu