Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı

SAYDES ÜYE ÖDEMELERİ - 2. DUYURU

Tarih : 2019-05-30 00:00:00


Değerli Üyelerimiz;

Saydes Aidat ve Emeklilik Fonu Yönergesi (Madde 14), (www.saydes.net) üye aidatlarının geri ödemeleri devam etmektedir.

SAYDES ve bağlı alt yapıları üyelerimiz yararına girişimleri devam etmektedir. Ekonomik güçlükler ve bütçe olanakları dahilinde emekli ve istifa ödemeleri için daha fazla üyemize geri ödeme yapılması hedeflenmektedir. İlave bütçe oluşması halinde miktarlar ve geri ödenen üye sayısı arttırılabilinecektir.

Kamuoyunda çıkan "hiç ödenmiyor" söylemleri iftira ve asılsızdır.

Kurumumuz bugüne kadar Toplam 5.690 üyemize 3 Milyon 690 bin 103 TL ödeme yapmış olup, 

15 Temmuz 2016 sonrası panik halinde ve aslı olmayan dedikodulara itibar edip istifa eden üyelerimiz sonrasında bozulan bütçe dengesi nedeniyle fon miktarı düştüğünden ödemeler taksitli ve kademeli olarak ödenmeye devam edilmektedir.

Vefat Eden Üyelerimiz

Emekli Üyelerimiz

İstifa Ödemeleri - 1

İstifa Ödemeleri - 2

İstifa Ödemeleri - 3

Tüm üyelerimizin kesintileri bankalarca teyid edilmiş ve resmidir. SAYDES için bankalardan aktardığınız aidatlarınızdan mevzuat uygulamaları yönünden hesaplanan net istifa ve emekli geri ödemesi miktarları üyelerimizin resmi alacaklarıdır. Kurumsal bütünlük ve sürdürülebilirlik politikaları gereği ve ticari girişimlerimizin devamlılığı yönünde alınan iktisadi ve kurumsal tedbirlerle yolumuza emin adımlarla devam etmekteyiz.

Fon miktarımızın artışı halinde bu listelere üye sayısı veya bütçe ilaveleri yapılacak olup, listeler her ay en eski tarihli alacak miktarları baz alınarak ödenecek ve internet sitemizden duyurulacaktır.

Her ay yapılan bütçe toplantısında oluşturulan ve ödeme yapmaya imkan olan miktarlar boyutunda geri ödemeler devam edecek olup önceden hiç bir üyemize geri ödeme tarihi verilemeyecektir.

Sabır ve metanetle bu süreci birlikte aşacağımıza inanıyor, resmi internet sitemiz www.saydes.net ve 0 850 441 5 951 numaralı kurumsal hattımızın dışında yapılan başkaca açıklama, karalama ve dedikodulara itibar etmemenizi kamuoyuna ve üyelerimize saygıyla duyururuz.


Bizi bugünlere ulaştıran sabır ve güveniniz için minnettarız..

SAYDES Yönetim Kurulu