Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı

BİRLİK VE İYİ NİYET KAZANDI..

Tarih : 2018-05-24 00:00:00


BİRLİK VE İYİ NİYET KAZANDI..

Sağlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 6. Olağanüstü Genel Kurulu ve Mali Genel Kurulu SAYDES Otelde yapıldı. 151 üyemizin katıldığı Genel Kurulda SAYDE Grubu ticari işletmelerin ve derneğin faaliyet raporları, mali bilançolarının sunumu, müzakereleri ve ibrası yapıldı.

Gecikmiş istifa ve emekli ödemelerinin görüşüldüğü ve dernek aidatlarının 5 TL olarak güncellendiği Genel Kurulda tüm maddeler çoğunluk oyuyla kabul edildi.

*** Genel kurul gündem maddelerinden eksik aidatları sebebiyle "Düşürülmüş Üyelik" durumunda olan üyelerimizi mücbir sebepler (Askerlik, doğum izni, tayin v.b) göz önünde bulundurularak yeniden kazanmak, eksik aidatlarını tamamlayarak aktif üyeliğe dönebilmeleri için eksik aidat tamamlama süresinin 31.12.2018 tarihine kadar uzatılmasına, eksik aidatların talep halinde taksitli olarak tamamlanabilmesi için gerekli kolaylığın sağlanması kararlaştırıldı.

Her şeye rağmen kurum lehine birlik ve beraberliğin sergilendiği Genel Kurulda Yönetim Kurulu seçimine tek liste ile gidildi.

Oy birliği ile seçilen yeni Yönetim Kurulunda Aydın Erdoğan' ın yerine Ankara il Başkanı Makbule Akkaya yer aldı. Kurucu üye Aydın Erdoğan' a katkıları ve emekleri için teşekkür edilirken, SAYDE Yönetim Kurulu Hakan Seyran, Ömer Pala, Turgay Alan, Hüseyin Rahmi Gündüz ve Makbule Akkaya' dan oluştu.

Genel Kurula katılan tüm il başkanlarımıza ve üyelerimize teşekkür eder, yeni dönemin tüm SAYDES camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.