Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu ve Nice Olsun...

Duyuru:
Değerli üyelerimiz; Koronavirüs (COVID-19) Salgınından olumsuz etkilenen yetkin Üye Takip Birimi Personelimizin tedavi ve nekahat süreci sebebiyle 0 850 441 5 951 numaralı kurumsal iletişim hattımızdan sizlere cevap verememekteyiz. Bu süreçte Saydes Genel Merkezine soru ve taleplerinizi iletmek için Facebook - Saybim Sayfamızdan bizlere ileteceğiniz taleplerinize sayfamızdan cevap vermekteyiz. Önemle duyururuz..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu ve Nice Olsun...

Tarih : 2020-04-22 16:50:40

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Açılışının 100. Yılı


Türkiye Cumhuriyeti yıllar önce küresel güçlerin paylaşma umudu içinde oldukları yıkılmış bir imparatorluktan, bugün 100. Yılına ulaşan 23 Nisan 1920' de Türkiye Büyük Millet Meclisi' mizin açılmasıyla güçlü devlet olma sinyalini verdi.


1920' de yeni Türk Devletinin müjdecisi ve kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından bundan tam 100 yıl önce T.B.M.M' nin açılışı ile tüm dünyaya duyurulmuştur.23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türk Milletinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ ni meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder.