Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' nde tüm şehitlerimizi rahmet ve dualarla anıyoruz.

Tarih : 2020-07-14 18:38:42


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' nde tüm şehitlerimizi rahmet ve dualarla anıyoruz.

SAYDES: “DEMOKRASİ YOLUNDA DARBEYE GEÇİT VERMEDİK”

Sağlık Yardımlaşma Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Açıklamada; “15 Temmuz 2016, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, büyüğüyle küçüğüyle, hiçbir fark gözetmeden, hiçbir tereddüt göstermeden hep birlikte sokaklara dökülen bu aziz milletin o gece yazdığı tarihtir” denildi.Kahraman Türk halkının Demokrasi yolunda hain darbecilere geçit verilmediğinin bir kez daha vurgulandığı ifade edilen yazılı açıklamada, “15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan ve dış mihrakların desteğiyle FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimine karşı destansı bir zafere imza atan Milletimizin gururla dolu mücadelesini kutluyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminde bir kez daha görüldü ki demokrasi yolunda darbeye geçit yok, bu ülkede EZAN dinmez, BAYRAK inmez, VATAN bölünmez. Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyetinin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz dikenlerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır” denildi.

Hainlere, çetelere ve Ülkemizin düşmanlarına unutamayacakları bir ders verildiği ifade edilen açıklamada, Vatanımız için canını feda eden 250 şehidimiz ve yüzlerce gazimiz yüreklerde taşınacaktır. Bir kez daha Şehitlerimizi rahmet ve dualarla anıyoruz sözlerine yer verildi.