Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı

Haberler

Cumhuriyetimizin 95. Yılı Kutlu ve Nice Olsun..


Geleceğimizin teminatı Cumhuriyet, demokratik bir ülkenin bozulmaz simgesidir, cumhuriyet fazilettir.

Türk Milleti’ nin zalime boyun eğmeyeceğinin en büyük işaretidir.

Türk milleti dünya tarihine her daim yön vermiş, tarih boyunca hürriyetinden asla taviz vermeden devleti ebed müddet anlayışını her zaman yaşatmış ve canlı tutmuştur.

Bu şuurla hareket eden aziz milletimiz Bizans’ a diz çöktürmüş, ”ya sen beni alırsın yahut ben seni” diyerek İstanbul’ u aziz kılmıştır.

1. Dünya Harbi’ nin sonrasında da, emperyalist güçler hasta adam olarak gördüğü Türk milletini tarih sahnesinden silme gayretiyle, vatan topraklarına bir kez daha saldırmış, ancak tek dişi kalmış bu canavar büyük Türk milleti karşısında yine hezimete uğramıştır. İstiklâl Harbi’ nin neticesinde kazanılan bu zafer, cumhuriyetle taçlandırılmıştır.

Ulu önder Büyük Türk milliyetçisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının Türk milletinden aldıkları güçle kurdukları ve aziz milletimizin 95. yılına eriştirdiği Türkiye Cumhuriyeti, kıyamete kadar aynı ülküyle yaşatılacaktır.

Türk milletinin birliğine, devletinin bağımsızlığına göz dikenler; kahramanlıklarla dolu Türk tarihini iyi okumalıdırlar. Türk tarihinin her sayfasında göreceklerdir ki; aziz milletimiz, canına kastedenleri gazabıyla kahretmiştir. Bugün Türk milletine düşmanlık güdenlerin sonu da dün Çanakkale’ de, Sakarya’ da, Dumlupınar’ da düşmanların uğradığı hezimet gibi olacaktır.

Aynı duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’ nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarını, bütün gazi ve şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ruhlarınız şâd, mekanlarınız cennet olsun.

SAYDES Yönetim Kurulu