Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı

Haberler

ANKARA ÇOCUK EVLERİ SİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİK

Kurum Müdürü Fahri ERTEKİN, “SAYDES’İ ve çalışmalarını yakından takip ediyor ve takdirle karşılıyorum” dedi.


          Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı’ndan T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ANKARA Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünü ve Saray Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti. SAYDES Genel Başkan Yardımcıları Ömer Pala ve Hüseyin Rahmi Gündüz, SAYDES Ankara İl Başkanı Makbule Akkaya, Üye Halkla İlişkiler birimi Sorumlusu Hacer Akbaş’dan oluşan SAYDES heyeti, ilk olarak Kuruluş Müdürü Fahri Ertekin’i makamında ziyaret etti.

          Merkez hakkında bilgiler aktaran Fahri ERTEKİN, “Ankara Sevgi Evleri Sitemiz dört ana birimden oluşmaktadır. 160 dönüm arazi üzerinde; İdari Bina, Sosyal Kültürel Eğitim ve Spor Merkezi, Revir ve 264 Kapasiteli 33 villa tip evden oluşmaktadır. Bunların yanında futbol, basketbol, voleybol, tenis kort alanlarıyla çocuk oyun parkları mevcuttur. Ankara Sevgi Evlerinde kayıtlı 368 çocuk bulunmakta olup 240 çocuk fiilen kalmaktadır. Biz burada sadece konut imkânı değil, çocukların ayakta durabilmeleri adına, vatana millete hayırlı evlat olmaları yolunda çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımız sanatsal ve sportif birçok başarıya imza atıyorlar, en önemli ihtiyaçları olan SEVGİ ihtiyaçlarını da bir aile ortamında gidermeye gayret ediyoruz” dedi.

          Ertekin, SAYDES’i ve projelerini 6-7 aydır yakından takip ettiğini, incelediğini ve kendisinin de SAYDES’e üye olmak istediğini ifade etti.

          Kurumdaki SAYDES üyelerini de ziyaret eden SAYDES Heyeti daha sonra tesislerde çocukların el emeği hünerlerinin sergilendiği atölyeleri gezdi ve çocuklarla sohbet edip, oyunlar oynadı.